Skip to main content

W Bydgoszczy w krótkim czasie miały miejsce dwa wstrząsające ataki z użyciem noża.

Pierwszy wydarzył się 20 listopada w galerii handlowej przy ul. Jagiellońskiej. 14-letni chłopiec został tam ugodzony nożem w kabinie przymierzalni. Według ustaleń śledczych napastnikiem był 21-latek, który wszedł z nim do sklepu. Nastolatek miał wiele ran kłutych w okolicach klatki piersiowej, szyi i rąk. 21-latkowi postawiono zarzut usiłowania zabójstwa.
Drugi dramat rozegrał się trzy dni później – 23 listopada – w Fordonie, przy ul. Brzechwy. Przed blokiem znaleziono zakrwawionego 38-letniego mężczyznę z ranami ciętymi. Jego stan określono jako bardzo ciężki, przeszedł operację. Policja zatrzymała trzy osoby mogące mieć związek ze sprawą.
Z nieoficjalnych relacji świadków wynika, że chwilę przed tym zdarzeniem po osiedlu miał biegać mężczyzna z nożem. Mieszkańcy mówią też, że gdy ranny 38-latek został znaleziony, nie miał na sobie ubrań.
Jeśli ktokolwiek widział coś, co może mieć związek z którąkolwiek z tych spraw, każda informacja może pomóc w ustaleniu pełnego przebiegu wydarzeń.
  • Hits: 277